آشنایی با میزبانی Cloud

در این پست قصد داریم شما کاربران عزیز را با میزبانی Cloud آشنا کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با میزبانی Cloud مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. ما را تات پاسن این مطلب همراهی بفرمایید.

آشنایی با میزبانی Cloud

آشنایی با میزبانی Cloud

خدمات میزبانی به گروه های: هاست اشتراکی، سرور مجازی، سرور اختصاصی و Cloud تقسیم می شود .

خدمات میزبانی Cloud یا Cloud Computing جهان جدیدی از سرویس های وب هاستینگ می باشد، که کلمه  Cloud به معنی ابر بوده و در ایران از نام خدمات میزبانی ابری نیز بهره گیری خواهد شد، سیستم طراحی شده در Cloud به این صورت می باشد که در خلاف جهت سرور های مجازی که در واقع از تجزیه ی یک سرور اختصاصی به چند سرور تهیه می شوند، Cloud ها از ترکیب چندین سرور اختصاصی و اشتراک پردازنده و فضا های آن ها یک فضای میزبانی قوی از اشتراک چند سرور تهیه می کند که می توان از کل این فضا یا قسمتـی از آن به عنوان خدمات میزبانی Cloud بهره گیری کرد.

از خصوصـیت ها ی این سیستم یعنی Cloud این است که فضا ها و پردازنده ها به شیوه فیزیکـی نمی باشند و به شیوه گروه ابری از منـبع های در بهره گیری کاربر می باشند ، پس موقعی ایجاد هر گونه مساله در یکـی از سرور های بهره گیری شده در گروه ی Cloud کاربر متوجه ی این خرابی نخواهد شد و به شیوه اتوماتیک همـان میزان منـبع های در اختیار کاربر خواهد بود.

ضمناً به این علـت ذکر شده، وضعیت سایت تغییر نمی کنـد و موقعی تداخل در منـبع های سایت به اصطلاح  Down نخواهد شد. که این مقوله موجـب بیشتر شدن آپ تایم می گـردد که فاکتور خیلی مهمی در اقسام میزبانی می باشد، و معیـن می باشد که این فاکتور امنیت و حفظ اطلاعات کاربر را تضمین خواهد کرد.

از دیگر امکانات سودمنـد Cloud توانایی Pay as You Go می باشد. این توانایی به این معنی می باشد که شما از هر میزان منـبع های که تمایل داریـد یا احتیـاج دارید خواهید توانست بهره گیری نمایید ، برای مثال در سرور های اختصاصی یا مجازی همیشه در زمان بهره گیری از منـبع های محدودیت های برای تجزیه ی منـبع های موجود است که به علـت محدودیت های فیزیکـی و کاربردی منـبع های است، ولی در خدمات Cloud به این علـت که انبوهی از منـبع های به شیوه یکپارچه به فضای ابری را تهیه کرده اند می توان از هر میزان منـبع های مورد احتیاج بهره گیری کرد. ضمناً به دلیـل وجود این فاکتور تخصیص منـبع های به کاربران cloud به شیوه آنی و Real Time انجام می شود .

آشنایی با میزبانی Cloud

آشنایی با میزبانی Cloud

خب دوستان به انتهای مقاله آموزشی آشنایی با میزبانی Cloud رسیدیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درمورد سرور مجازی کانادا و سرور مجازی دوبی دارید می توانید سایر مقالات تخصصی این سایت را مطالعه و بررسی نمایید.