اگر شما به تازگی قصد تاسیس یک وب سایت را دارید حتما در هنگام خرید هاست به نام لینوکس و ویندوز برخورد کرده اید. در این مقاله قصد داریم شمارا با سیستم عامل linux بیشتر آشنا کنیم.

تعریف سیستم عامل

   سیستم عامل در یک تعریف مختصر به معنای نرم افزاری است که مدیریت منابع سیستم شما را انجام می دهد. سیستم عامل ها انواع مختلفی دارند که به شرح زیر است.
سیستم عامل های مختلف و لینوکس
    اندروید، بی‌اس‌دی، آی‌اواس، لینوکس، اواس ده، کیوان‌اکس، مایکروسافت ویندوز، ویندوز فون و زد/اواس و… وجود دارند. که معروف ترین آنها ویندوز،لینکوس،اندروید و آی آو اس می باشد. البته برای تاسیس وب سایت به سیستم عامل های ویندوز و لینوکس سر و کار داریم.

LINUX

یک سیستم عامل مبتنی بر یونیکس است. خالق اصلی آن یک نام دانشجو فنلاندی لینوس توروالدز بود، گرچه “منبع باز” آن را از زمان تصور اولیه خود تغییر زیادی داده است.

مزیت ها

   یکی از مزایای قابل توجهی از نرم افزار منبع باز مانند لینوکس این است که به دلیل این که مالکیت خاصی ندارد، می توان بدون منابع به صاحب مجوز یا مالک نرم افزار خطا کرد. بنابراين، بنگاه ها انعطاف پذير هستند تا بتوانند با سيستم عامل ها خود را بدون نياز به نگرانی در مورد انطباق با موافقت نامه های مجتمع پيچيده انجام دهند.به همین دلایل این سیستم عامل بسیار قدرتمند شده است و به سرعت در حال محبوب شدن در سراسر جهان، به ویژه در میان کسانی که به دنبال جایگزینی برای ویندوز هستند.
   مزیت عمده آن رایگان بودن است: سیستم عامل اصلی رایگان است،بسیار مقاوم در برابر نرم افزارهای مخرب مانند نرم افزارهای جاسوسی، ابزارهای تبلیغاتی و ویروس ها است. اگر امنیت و سرعت برای شما اهمیت دارداین سیستم عامل بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

   لینوکس نیز بر روی طیف گسترده ای از انواع سخت افزار، از جمله رایانه های شخصی، رایانه های شخصی، رایانه های بزرگ، ابر رایانه ها، برخی از تلفن های همراه و روبات های صنعتی اجرا می شود. بعضی ترجیح می دهند لینوکس و ویندوز را به دو بوت ببرند در حالی که دیگران لینوکس و سیستم عامل Mac را ترجیح می دهند. سیستم های 76 با لینوکس از پیش نصب شده به صورت اوبونتو، توزیع لینوکس دبیان می آیند. این محبوب ترین توزیع لینوکس برای لپ تاپ هاست.
  اگر شما به تازگی قصد تاسیس وب سایت دارید پیشنهاد ما به شما سیستم عامل linux می باشد. البته این به آن معنا نیست که این سیستم عامل برای استارت آپ ها ساخته شده بسیاری از وبسایت های معروف و پر ترافیک نیز از این سیستم عامل استفاده می نمایند.