قوانین ایران وی پی اس

قوانین ایران وی پی اس

سرویس ‌گیرنده  یا مشترک موظف است، از نام و نام خانوادگی حقیقی یا حقوقی و مشخصات و آدرس کامل و دقیق و با استفاده از ای پی ایران  به همراه تلفن ثابت و همراه فعال ، ثبت نام نماید  . همچنین انتقال و تفویض حقوق و تعهدات خود به شخص، یا اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ موافقت رسمی ایران وی پی اس  مجاز نبوده و عدم اجرای تعهدات مندرج در قوانین خرید، حق تعلیق و یا لغو قرارداد را برای سرویس دهنده، محفوظ می دارد. ایران وی پی اس بر اساس درخواست نهاد های امنیتی می تواند هویت تمام کاربران را احراز کند . کاربر می بایست از ای پی ایران در سیستم لاگین کرده و از یک تلفن همراه فعال استفاده نماید و در صورت درخواست اطلاعات هویتی اقدام به ارسال مدارک نماید . ایران وی پی اس صرفا مکلف به پاسخگویی به فرد حقیقی یا حقوقی و یا نماینده یا رابط فنی معرفی شده در هنگام ثبت نام یا انعقاد قرار داد می باشد . سازمان ها و شرکت ها مکلف به معرفی رابط فنی برای پیگیری امور و اخذ دسترسی ها می باشند . قابل ذکر است که مالکیت سرویس در اختیار شخص حقیقی یا حقوقی است که در زمان ثبت نام اطلاعات خود را احراز کرده است . برای جلوگیری از بروز اشکال در مالکیت سرویس هر شخص حقیقی و حقوقی موظف است در صورت تمایل اقدام به معرفی رابط فنی ، رابط مالی و رابط مدیریتی کند .

روش ارتباطی مستند ایران وی پی اس با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال‬ ‫پشتیبانی که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ثبت تیکت در پورتال پشتیبانی با دریافت شماره‬ ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.در نظر داشته باشید به هنگام بروز مشکل برای سرویس شما ابتدا می بایست با ورود به ناحیه کاربری ، ایجاد درخواست پشتیبانی ، مشکل خود را به طور کامل در تیکت مطرح کنید . ارائه خدمات پشتیبانی در ایران وی پی اس در پورتال مشتریان  به صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. این امکان در سیستم پشتیبانی وجود دارد که کاربران با تایید کردن دریافت پیامک از تیکت پشتیبانی خود مطلع گردند . با تایید دریافت پیامک کاربر می پذیرد در هر ساعت از شبانه روز امکان دریافت پیامک را دارد و مورد تایید می باشد .همچنین توجه بفرمایید پشتیبانی فقط از طریق تیکت میباشد و تماس تلفنی برای بخش فروش میباشد.

هر کاربر به هنگام بروز مشکل می بایست با ایجاد تیکت پشتیبانی مشکل خود را به اطلاع ایران وی پی اس برساند ، در صورتی که نیاز به پیگیری تلفنی داشتید باید در ابتدا مشکل خود را در تیکت مطرح کرده باشید و در هنگام تماس با کارکنان ایران وی پی اس در ابتدا شماره تیکت مربوطه را عنوان کنید تا همکاران امکان پاسخگویی و راهکار رفع مشکل شما را داشته باشند . معمولا سرعت در پاسخ به تیکت های پشتیبانی بسیار بالاست اما در ساعات اداری زمان پاسخ به تیکت بین حداقل پنج دقیقه تا حداکثر سه ساعت بوده و همچنین در ساعات غیر اداری و تعطیل رسمی پاسخ به تیکت بین حداقل یک ساعت تا حداکثر شش ساعت خواهد بود . در نظر داشته باشید ممکن است رفع کامل مشکل به زمان بیشتری نیاز داشته باشد که مبتنی بر نوع مشکل و راهکار ارائه شده توسط ایران وی پی اس در کوتاهترین زمان ممکن حل خواهد شد اما برای این قبیل از تیکت ها و درخواست های پشتیبانی محدودیت زمانی در نظر گرفته نمی شود .  این مورد قابل ذکر است که خریدار موظف است تمام تیکت های پشتیبانی را با زبان فارسی ارسال کند و مشکل خود را به صورت شفاف و مستند ارسال نماید  . همچنین باید تمام درخواست های کاربر به صورت مکتوب در سیستم پشتیبانی ثبت شود و مواردی که به صورت شفاهی و تلفنی عنوان می گردد قابل استناد نیست .

زمان تحویل سرویس در ایران وی پی اس برای سرویس های مثل هاست ، دامنه ، لایسنس اغلب آنی می باشد ولی تعهد ایران وی پی اس بدین صورت می باشد. حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای ایران وی پی اس که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است :

 • سرور اختصاصی پنج روز کاری
 • سرور مجازی دو روز کاری
 • ثبت دامنه دو روزِ کاری
 • سرویس میزبانی و هاست دو روزِ کاری
 • خدمات کانفیگ سرور و نصب نرم افزار و اسکریپت و کنترل پنل دو روز کاری
 • خرید نرم افزار خارجی و لایسنس و گواهی نامه دو روز کاری
 • خدمات کولوکیشن و میزبانی سرور اختصاصی ایران پنج روز کاری
 • تغییر در سرویس و ارتقا سخت افزار و تجیهیزات سرور و آپگرید مشخصات سرویس دو روز کاری

توجه: پس از خرید سرور مجازی و اختصاصی از ایران، نیاز به احراز هویت شماره تلفن همراه و وارد شدن به پنل کاربری از آی پی ایران میباشد.

با این حال باید بدانید که به طور میانگین تحویل سرویس ها به صورت زیر بوده ولی تعهد ایران وی پی اس در بالا ذکر شده است و در پایین زمان طبیعی و نرمال تحویل آماده است

 • سرور اختصاصی ایران دو روز کاری
 • سرور مجازی کمتر از یک روز کاری
 • ثبت دامنه آنی
 • سرویس میزبانی و هاست آنی
 • خدمات کانفیگ سرور و نصب نرم افزار و اسکریپت و کنترل پنل یک روز کاری
 • خرید نرم افزار خارجی و لایسنس و گواهی نامه آنی
 • خدمات کولوکیشن و میزبانی سرور اختصاصی ایران دو روز کاری
 • تغییر در سرویس و ارتقا سخت افزار و تجیهیزات سرور و آپگرید مشخصات سرویس آنی
 • سرور اختصاصی آلمان از دیتاسنتر هتزنر یک روز کاری اروپا
 • سرور اختصاصی فرانسه و کانادا دیتاسنتر او وی اچ معمولا کمتر از یک ساعت
 • سرور اختصاصی انگلیس دیتاسنتر رد استیشن کمتر از یک روز کاری اروپا
 • کانفیگ سرور ، نصب کنترل پنل سی پنل ، دایرکت ادمین و سایر کانفیگ های امنیتی یک روز کاری
 • خرید ای پی و خدمات مربوطه از جمله روت کردن و یا ادد کردن مک آدرس یک روز کاری

نکته : در نظر داشته باشید روز های پنجشنبه و جمعه در ایران و روزهای شنبه و یکشنبه در اروپا روز کاری محسوب نمی گردد .

این مورد قابل ذکر است که در صورتی که کاربر برای دریافت سرویس عجله دارد و از واحد پشتیبانی درخواست تحویل سریعتر را دارد حتی در صورتی که واحد پشتیبانی تایید نمایید که تلاش خود را برای تحویل سریعتر سرویس خواهد کرد ، اما این مورد بر اساس قوانین تعهد آور نخواهد بود و زمان تحویل تعهدا بر اساس موارد مندرج در این بند می باشد .در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به ایران وی پی اس اعلام نموده و IRANVPS موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت ما صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

ایران وی پی اس به هنگام تحویل سرویس ، اطلاعات کاربری شما را از طریق پرتال و ناحیه کاربری برای شما ارسال می کند . تبعا پس از تحویل اطلاعات ورود به سرور مجازی ، هاست ، سرور اختصاصی و سایر دسترسی ها ناحیه کاربری ، حفظ کلمه عبور بر عهده سرویس گیرنده بوده و موظف به تغییر اطلاعات ورود پس از تحویل می باشد. در نظر داشته باشید از پسورد های آسان استفاده نکنید و از کارکتر و حروف کوچک و بزرگ برای سخت تر بودن پسورد استفاده نمایید. همچنین برای سازمان ها و شرکت ها قابل ذکر است که دسترسی ها در پنل کاربری و صرفا به رابطیت معرفی شده قابل ارائه خواهد بود .

ایران وی پی اس حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویسهای ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد ایران وی پی اس موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات ، از طریق وب سایت ، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. در موارد فورس که بر روی کیفیت سرویس دهی تاثیر گذار باشد ایران وی پی اس بر اساس عرف حاکم بر خدمات سرویس های اینترنتی می تواند اقدام به تغییرات و قطعی بدون اطلاع رسانی نماید .

ارتقاﺀ سرویس هاست میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می گردد.برای ارتقا سرویس های نظیر سرور مجازی و سرور اختصاصی مشترک می بایست اقدام به تمدید یک دوره کامل از سرویس ارتقا یافته نماید و همچنین ، در صورت داشتن مدتی از زمان دوره سرویس پیش از ارتقا ، به صورت اعتبار زمانی ، محاسبه گشته و  به همان سرویس افزوده خواهد شد. در ایران وی پی اس تغییر سرویس به یک پلن پایینتر وجود ندارد ، و صرفا امکان ارتقا به پلن بالاتر وجود دارد. همچنین قابل ذکر است که کاربر می بایست در هنگام سفارش به این نکته توجه نماید که ارتقا برخی منابع امکان تحت تاثیر قرار دادن کل سرویس و یا حتی از دست رفتن کل دیتا را به وجود آورد ، این مورد تماما بر عهده مشترک خواهد بود و هیچ تعهدی برای سرویس دهنده به وجود نخواهد آورد . ارتقا سرور مجازی به صرفا پلن های بالاتر ، آن هم با کسب تایید از واحد فنی و امکان سنجی پیش از ارتقا قابل انجام است . ارتقا منابع در سرور اختصاصی خارج در صورتی که سرویس دهنده خارجی این امکان را داشته باشد انجام خواهد شد . ارتقا منابع در سرور اختصاصی به شرط داشتن ظرفیت برروی سرور  امکان پذیر است و در نتیجه نیاز به امکان سنجی دارد . ارتقا منابع بر روی سرور اختصاصی ایران نیازمند هماهنگی با واحد فنی و اخذ مجوز از دیتاسنتر و همچنین تایید زمان تعیین شده 48 ساعته  کاری برای اعمال تغییرات بر روی سرور به صورتی که سرور در این زمان خاموش گردد،  از مشترک می باشد . زمان صرف شده برای ارتقا سرویس نیز جزو دوره سرویس مشترک میباشد . این مورد قابل ذکر است که در صورتی که به درخواست کاربر اقدام به ارتقا سرور اختصاصی و مجازی در ایران و خارج شد ، مسولیت بکاپ گیری و یا از دست رفتن کل دیتا بر عهده مشترک می باشد و هیچ گونه پشتیبانی نرم افزاری در زمان ارتقا منابع بر عهده ایران وی پی اس نخواهد بود . این مورد قابل ذکر است که ایران وی پی اس تمام تلاش خود را برای حفظ اطلاعات مشترک در زمان ارتقا خواهد کرد اما ، مشترک پیش از ارتقا هر کدام از سرویس های فعال  در ایران وی پی اس ، از دست رفتن کل دیتا را در صورت بروز مشکل میپذیرد و هیچ مسولیتی را متوجه ایران وی پی اس نخواهد کرد . ارتقا سرویس صرفا در تایم اداری و روز های کاری قابل انجام است .

ایران وی پی اس تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می کند و امکان ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید را برای کاربر فراهم کرده است ، ولی خریدار خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، دامنه و سایر آشنایی داشته و ایران وی پی اس مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد و برای سرویس های خریداری شده ، مسوولیتی برای آموزش ندارد ، با این حال بخش آموزش ایران وی پی اس ، در قسمت بلاگ سایت ایران وی پی اس ، بخش آموزش راه اندازی کرده اند تا اکثر پاسخ های مورد نیاز کاربران را به صورت فایل آموزش منتشر کند.

میزان پایداری (Uptime) تضمین شده شبکه و سخت افزار سرور های ارائه شده ایران وی پی اس در سال، ۹۹% می باشد هر چند پایداری عمومی شبکه و سخت افزار سرویس ها بسیار بیشتر و نزدیک به ۱۰۰% در سال می باشد. همچنین در صورت ناپایداری در سخت افزار و شبکه سرویس ها در صورت سهل انگاری شرکت داده پردازی ایران وی پی اس ، به مدت دو برابر زمان down time ، به دوره  سرویس افزوده می گردد. قابل ذکر است که قطعی های مرتبط با مراکز داده و شرکت ارتباط زیرساخت و در مواردی که قطعی و اختلال به درخواست یا از سوی مراجع رسمی کشور باشد ، خارج از تعهد ایران وی پی اس می باشد .

کلیه سرویس های ارائه شده در ایران وی پی اس بصورت پیش فرض مدیریت نشده یا سلف منیج بوده و خدمات پشتیبانی تنها محدود به شبکه ، سخت افزار ، پایداری و آپتایم سرویس ها می باشد. همچنین ایران وی پی اس هیچ گونه مسئولیتی در قبال نوع استفاده کاربران از سرویسی سفارش میدهند نداشته و ما صرفا سرویس درخواستی را به کاربران ارائه میکنیم.  در صورتی که کاربر با خرید خدمات از ایران وی پی اس مثل ، سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، هاست ، دامنه ، و سایر نیاز به پشتیبانی نرم افزاری داشت ، صرفا با هزینه توافقی و یا در صورت داشتن بسته مدیریت توسط ایران وی پی اس قابل انجام است . کاربر به صورت پیشفرض هیچ هزینه ای بابت پشتیبانی نرم افزاری پرداخت نکرده است و هزینه پرداخت شده بابت سرویس های مذکور شامل ارائه به موقع سرویس و پشتیبانی مربوط به شبکه ، سخت افزار و آپتایم و پایداری سرویس می باشد . تعرفه مربوط به رفع مشکل پس از ارسال درخواست کاربر در تیکت پشتیبانی توسط بخش فروش ارائه می گردد و یا کاربر در صورتی که به صورت ماهانه نیاز به یک پشتیبانی مستمر دارد می تواند با سفارش بسته مدیریت به صورت ماهانه از خدمات نرم افزاری ایران وی پی اس بهره مند گردد . این نکته قابل ذکر است که پشتیبانی نرم افزاری در هر سطحی با اخذ هزینه انجام خواهد شد .

کاربر موظف است که حداکثر ۲۴ ساعت قبل از سر رسید سرویس خود اعم از سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، هاست ، دامنه ، لایسنس و سایر ، نسبت به پرداخت صورتحساب خود اقدام کند . از هفت روز قبل از اتمام سرویس از سوی ایران وی پی اس فاکتور مربوطه ارسال می گردد و مشترک باید نسبت به پرداخت اقدام کند . در صورتی که برای تمدید در موعد مقرر اقدام نگرد  تمام مشکلات احتمالی و قطع شدن سرویس بر عهده خریدار می باشد . برای سرویس های هاست و سرور مجازی ، سرور اختصاصی و سایر حداکثر دو روز بعد از تاریخ سر رسید ، سرویس به همراه تمام اطلاعات آن حذف می گردد . و امکان بازیابی اطلاعات مقدور نخواهد بود . این نکته حائز اهمیت است که پشتیبانی صرفا به سرویس هایی ارائه می گردد که سرویس فعال داشته باشند . همچنین پس از پایان دوره سر رسید ارائه بکاپ با اخذ هزینه ارائه می گردد .

کاربرانی که نسبت به خرید سرور مجازی ایران و سرور اختصاصی ایران اقدام می کنند ، می بایست قبل از پایان ترافیک اختصاص داده شده به پلن خریداری شده ، نسبت به خریداری ترافیک جدید اقدام کنند . این نکته حائز اهمیت است که در صورتی که به دلیل اتمام ترافیک سرویس به صورت اتوماتیک مسدود شد ، تمام مسوولیت بر عهده خریدار بوده و ایران وی پی اس هیچ تعهدی برای فعال نگاه داشتن سرور بدون ترافیک مجاز ندارد . تعرفه ترافیک تمامی سرویس های مختص ایران ، قابل مشاهده می باشد . با توجه به اینکه ایران وی پی اس از چند مرکز داده با تعرفه ترافیک متفاوت ارائه سرویس می کند حتما پیش از خرید از تعرفه ترافیک و میزان ترافیک محصول اطمینان حاصل کنید . بر اساس عرف حاکم بر سرویس های میزبانی مدل مصرف ترافیک می بایست یک به ده باشد و این بدین معنی خواهد بود که میزان ارسال یا send از سرور ده برابر میزان دریافت در سرور باید باشد و همچنین درگاه ارتباطی تامین شده حداکثر به میزان 5 % توسط متقاضیان خارج از کشور و یا مصرف کنندگانی که با آدرس ip غیر ایرانی به شبکه وصل هستند، قابل مصرف خواهدبود. مشترک متعهد می گردد که میزان پهنای باند مصرفی به صورت نا متقارن و با نسبت یک به ده باشد به طوری که مصرف پهنای باند در ارسال حداقل ده برابر دریافت به سمت شبکه ایران وی پی اس باشد ، در غیر اینصورت مشترک موظف به پرداخت هزینه مطابق با صورتحساب صادره از سمت ایران وی پی اس مطابق با تعرفه روز می باشد  .  پلن های سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران به صورت ترافیک نامحدود منصفانه تعریف شده اند و این به مفهوم رعایت الگوی یک به ده ذکر شده می باشد . میزان پهنای باند نامحدود منصفانه بایستی به میزانی باشد که اختلال بر روی شبکه رخ ندهد . برای پلن هایی سرور مجازی ایران و سرور اختصاصی ایران که تماما با ترافیک نامحدود منصفانه تعریف شده اند میزان ترافیک نامحدود منصفانه برای هر پلن یک مقدار تعریف شده حدودی دارد که می توانید پیش از سفارش از بخش فروش پیگیری گردد . کاربر موظف است قبل از اتمام ترافیک نسبت به خرید ترافیک اضافه اقدام کند . این مورد قابل ذکر است که ترافیک برای سرور مجازی و سرور اختصاصی در خارج نامحدود می باشد .

ارائه خدمات گیم سرور در سرور های ایران ممنوع می باشد سفارش پلن ها سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران به عنوان گیم سرور ممنوع بوده و در صورت مشاهده ، بدون اطلاع قبلی مسدود می گردد و هیچ هزینه ای به کاربر بازگشت داده نخواهد شد . با توجه به اینکه اغلب گیم سرور ها ، دارای اتک سنگین هستند و باعث ایجاد اختلال در شبکه اینترنت می شوند ، سرویس دهی به این دست کاربران مقدور نخواهد بود . در صورتی که کاربر سرویسی به جز گیم سرور داشت ، اگر میزان اتک به حدی برسد که بر روی شبکه دیتاسنتر اختلال ایجاد کند و فایروال سخت افزاری نیز نتواند این حجم از اتک را ساپورت کند و عامل اعتراض سایر مشتریان و دیتاسنتر گردد ، سرویس مذکور با اطلاع قبلی و هماهنگی با خریدار مسدود می گردد . تاکید می گردد ، راه اندازی گیم سرور ، تیم اسپیک و سرویس هایی نظیر گیم که دارای اتک شدیدی هستند بر روی  پلن های سرور مجازی ایران ، سرور اختصاصی ایران و هاست ایران ممنوع می باشد .

ارائه سرویس به کاربرانی که دارای اتک های سنگین و حملات سایبری گسترده هستند ، بر روی سرویس های ایران وی پی اس ممنوع بوده و در صورت مشاهده ، بدون اطلاع به خریدار و بدون بازگشت وجه سرویس مربوطه مسدود می گردد .

ارائه سرویس به سایت های فیلتر شده ، و سایت هایی که بر اساس بند 23 قانون جرایم رایانه ای و یا از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ، اعلام گردند امکان میزبانی در ایران وی پی اس را نخواهند داشت و در صورتی که این مورد رویت شود بدون اطلاع به خریدار سرویس مسدود خواهد شد . اگر بر روی خدماتی نظیر سرور اختصاصی نیز این مورد رویت شد صرفا یکبار به مشترک اخطار کتبی ارسال می گردد و در صورتی که سریعا اقدام به مسدود سازی نگردد آن ای پی از سوی ایران وی پی اس مسدود می گردد . همچنین ارائه سرویس به سایت های چت روم ممنوع بوده و امکان سرویس دهی به این افراد وجود ندارد . همچنین افرادی که از سرویس های ایران جهت رفع فیلتر استفاده می کنند ، در صورت اعلام کمیته فیلترینگ  و یا امنیت شبکه و یا به درخواست واحد فنی دیتاسنتر بدون اطلاع کاربر سرویس بدون بازگشت وجه مسدود می گردد . سو استفاده از ای پی ها و تجهیزات ایران وی پی اس برای دور زدن فیلترینگ به هر روش جرم بوده و تمام تبعات متوجه استفاده کننده می باشد. مشترک اجازه استفاده از سرویس های ایران وی پی اس برای راه اندازی پروکسی ، VPN  و دیگر سرویس ها برای دور زدن سیستم پالایش محتوای کشوری (فیلترینگ) و نیز خدمات VOIP  را ندارد .

ایران وی پی اس به عنوان یک فروشنده پس از تحویل سرویس سفارش داده شده توسط خریدار، هیچ مسئولیتی در رابطه با نوع استفاده از سرویس خریداری شده ندارد و در صورتی که کاربر اقدامات خلاف قوانین ایران و قوانین بین المللی از جمله ارسال اسپم و هرزنامه ، نقض قوانین کپی رایت ، پورت اسکن ، ارسال اتک و DDOS ، کرک و فیشینگ و سایر تخلفات ، انجام داد از سوی ایران وی پی اس یک اخطار دریافت خواهد کرد که سرویس کاربر برای بار اول به مدت 24 ساعت مسدود خواهد شد و در صورت تکرار سرویس بدون بازگشت وجه مسدود خواهد شد . در نظر داشته باشید اگر با خرید هر یک از سرویس های ایران وی پی اس اقدام به ارسال اتک  و حملات سایبری رخ دهد ، سرویس مذکور بدون اخطار مسدود می گردد .

همچنین تمام تخلفات انجام شده به عهده کاربر بوده و ایران وی پی اس هیچ مسئولیتی در قبال تخلفات انجام شده توسط کاربر ندارد و ایران وی پی اس وظیفه دارد اطلاعات کاربر را طبق قوانین به مقامات ذیربط در صورت درخواست ارائه نماید.

کاربر موظف است در صورتی که سرویس خریداری شده را در پایان دوره نیاز نداشت ، نسبت به اعلام کنسلی سرویس مذکور از طریق ناحیه کاربری اطلاع رسانی کند . همچنین در صورتی که کاربر به هر دلیلی اقدام به کنسل کردن سرویس کرد و یا به دلیل عدم پرداخت به موقع سرویس کنسل شد ، امکان بازگردانی سرویس فراهم نخواهد بود.

همچنین توجه فرمایید  کنسل کردن سرور های زیر بدلیل خریداری کردن آنها بطور مستقیم از دیتاسنتر امکان پذیر نیست،

سرویس قید شده در سایت  با عنوان بیش از ۱۰ لوکیشن، سرور مجازی امارات و عربستان، سرور مجازی ترکیه، سرور مجازی سنگاپور، سرور مجازی گرجستان، سرور مجازی مصر، سرور مجازی آمریکا، سرور مجازی سوئیس، سرور مجازی یونان، سرور مجازی مالزی.

سرویس های ایران وی پی اس تا 24 ساعت اول پس از پرداخت مشمول گارانتی بازگشت وجه به صورت افزایش اعتبار در ناحیه کاربری هستند . این مورد تاکید می گردد  که در هیچ حالتی امکان بازگشت وجه به حساب بانکی وجود ندارد و گارانتی بازگشت وجه به اکانت کاربری شما در ایران وی پی اس فقط در 24 ساعت اول قابل درخواست می باشد . صرفا برای سرویس هایی که سفارش جدید باشند  امکان بازگشت وجه به حساب کاربری فراهم است و برای سرویس های تمدیدی این امکان وجود ندارد . پس از این زمان در صورتی که سرویس دهنده در انجام وظایف خود بر اساس قوانین موجود در ایران وی پی اس و بر اساس قوانین تجارت الکترونیک کوتاهی کرده باشد و این مورد به صورت کتبی به این شرکت اعلام گردیده باشد و مورد پذیرش ایران وی پی اس قرار گرفته باشد ، امکان بازگشت وجه به صورت اعتبار در سایت وجود دارد . در نظر داشته باشید  در این حالت تمام موارد مصرفی مثل ترافیک و سایر و همچنین مدت زمان استفاده از سرویس به صورت روز شمار از هزینه کسر می گردد و مابقی به صورت اعتبار به اکانت کاربری شما افزوده می گردد . تاکید می گردد بر اساس قوانین ایران وی پی اس هیچ گونه بازگشت وچه به صورت نقدی امکان پذیر نیست و در صورت بازگشت وجه و افزایش اعتبار در سایت می توانید سرویس دیگری با اعتبار خود تهیه نمایید  .

چه سرویس هایی شامل گارانتی بازگشت وجه نمی باشند ؟ بر اساس بند د ماده 38 قانون تجارت الکترونیک موارد زیر مشمول بازگشت وجه نخواهند شد

یکم . دامنه شامل گارانتی بازگشت وجه نیست

دوم  . لایسنس شامل گارانتی بازگشت وجه نیست

سوم . سرور اختصاصی و مجازی ایران و خارج تحت هر شرایطی شامل گارانتی بازگشت وجه نیست

چهارم . خدمات کولوکیشن و میزبانی سرور شامل گارانتی بازگشت وجه نیست

پنجم . خدمات کانفیگ سرور و مدیریت سرور شامل گارانتی بازگشت وجه نیست

ششم . خدمات عیب یابی و بررسی مشکلات سرور و خدمات نرم افزاری حتی اگر مشکل کاربر رفع نشده باشد ، با توجه به زمانی که از بخش فنی ایران وی پی اس صرف می گردد ، مشمول گارانتی بازگشت وجه نیست .

هفتم . سرویس هایی که به دلیل کالا یا خدماتی که قیمت آنها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‎شود و خارج از اختیار تامین کننده است شامل گارانتی بازگشت وجه نیست .

هشتم. سرویس قید شده در سایت  با عنوان بیش از ۱۰ لوکیشن، سرور مجازی امارات و عربستان، سرور مجازی ترکیه، سرور مجازی سنگاپور، سرور مجازی گرجستان، سرور مجازی مصر، سرور مجازی آمریکا، سررور مجازی سوئیس، سرور مجازی یونان، سرور مجازی مالزی باتوجه به پرداخت مستقیم به دیتاسنتر، قابل کنسل کردن و بازگشت وجه نیستند.

نهم. در مواردی که سرویس انتخابی توسط کاربر موجود نباشد، بازگشت وجه به حساب قابل انجام است که پس از احراز هویت شماره همراه و کارت شناسایی و کارت بانکی همنام قابل انجام میباشد، که مقدار  ۹درصد از مبلغ کل کسر و باقی بازگشت داده میشود.

شرکت ایران وی پی اس معتقد به اخلاق مداری و رعایت احترام مضاعف به مشتریان خود می باشد . کارمندان ایران وی پی اس موظف به رعایت ادب و احترام ، در برخورد با مشتریان هستند ، در صورتی که کوتاهی و یا برخورد نادرستی از سوی کارمندان ایران وی پی اسصورت گیرد ، از مشترکین تقاضا داریم تا با اعلام این دست از موارد مدیریت و تیم شرکت ایران وی پی اس را در رعایت حقوق مصرف کننده و مشتریان و اخلاق مداری یاری رسانند . همچنین تمامی مشتریان موظف به رعایت ادب و احترام حتی در زمانی که به هر دلیلی سرویسشان دارای مشکل و اختلال است می باشند . کاربران باید در نوشتن تیکت های پشتیبانی و در تماس تلفنی در سایه احترام متقابل عمل کنند و تحت هیچ شرایطی خارج از احترام و ادب رفتار نکنند .

ایران وی پی اس هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری و فورس ماژور مانند  بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی ایران وی پی اس تلاش خود را برای  کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

با توجه به اینکه پلن های متفاوتی برای خرید سرور مجازی ، سرور اختصاصی ، خدمات هاست میزبانی اشتراکی وجود دارد ، کاربر می تواند بر اساس پلن خریداری شده با منابع معلوم پیش از خرید ، از منابع استفاده نماید ، در صورت نیاز به منابع بیشتر کاربر موظف است که سرویس خود را ارتقا دهد . همچنین در سرویس های هاست اشتراکی امکان استفاده به عنوان هاست دانلود و یا سرویس ارسال ایمیل فراهم نیست . در صورت مشاهده این موارد سرویس بدون اطلاع کاربر مسدود می گردد . در تمامی سرویس های ارائه شده توسط ایران وی پی اس ، بکاپ گیری و گرفتن نسخه پشتیبان بر عهده کاربر می باشد و ایران وی پی اس هیچ مسولیتی در حفظ و نگه داری اطلاعات کاربران ندارد . در نظر داشته باشید تهیه نسخه بکاپ و یا ریستور بکاپ با اخذ هزینه قابل انجام بوده و فقط برای آن دسته از کاربرانی که بسته مدیریت دارند رایگان خواهد بود .

برای ارسال و دریافت هر نوع از تجهیزات به دیتاسنتر و دفتر شرکت داده پردازی ایران وی پی اس ، کاربر می بایست در ابتدا یک تیکت به بخش اداری ارسال کند و سریال تجهیز را در آن قید کند ، پس از هماهنگی با واحد فنی و تایید واحد اداری مشترک در صورت تایید و هماهنگی و اخذ مجوز های مورد نیاز اقدام به ارسال و یا دریافت تجهیز خواهد کرد . ارسال و دریافت تجهیزات صرفا در روز های اداری آن هم در صورتی که درخواست مشترک پیش از ساعت ۱۲ ظهر به تایید واحد اداری و واحد فنی رسیده باشد قابل انجام است . ممکن است روند تحویل تا ۴۸ ساعت کاری نیز زمانبر گردد . برای ارسال و دریافت تجهیزات مشترک موظف است در تیکت نام نماینده خود را قید کند و نماینده باید از جانب مشترک اقدام به امضای صورتجلسات نماید . ذکر کد ملی و نام و نام خانوادگی نماینده مشترک الزامی است و ارائه کارت ملی در زمان دریافت و ارائه تجهیزات الزامی خواهد بود .ارسال و دریافت تمامی تجهیزات صرفا در دفتر شرکت داده پردازی ایران وی پی اس امکان پذیر است و مشترک یا نمایندگان مشترک با هماهنگی قبلی و تایید واحد اداری می تواند در محل شرکت حضور یابند . این مورد قابل ذکر است که تحویل تجهیزات صرفا به شخص حقیقی با نام و نام خانوادگی ثبت شده در پنل کاربری در زمان ثبت نام و یا مدیرعامل رسمی شرکت یا سازمان بر اساس آخرین تغییرات روزنامه رسمی و یا نماینده اعلامی و با تایید هویت با کارت ملی امکان پذیر خواهد بود .